Організаційний підрозділ
Науково-організаційний відділ
Науково-організаційна робота в Харківському національному університеті Повітряних Сил здійснюється штатним підрозділом управління університету – науково-організаційним відділом.
Науково-організаційний відділ Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба здійснює науково-організаційну діяльність в Університеті і є штатним підрозділом управління Університету.
Свою роботу науково-організаційний відділ здійснює на підставі законів України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про вищу освіту”, Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності у Збройних Силах України, інших нормативно-правових актів, що регламентують організацію та проведення наукової і науково-технічної діяльності у вищих навчальних закладах та Збройних Силах України, а також Статутів Збройних Сил України, наказів та директив Міністра оборони України, начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, командувача та начальника штабу – першого заступника командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, суворо і неухильно впроваджує їх у життя.
Історія створення науково-організаційного відділу пов’язана з початком створення університету, коли питання організації науково-дослідної роботи та підготовки науково-педагогічних кадрів були поставлені та обговорені на одному із перших засідань Ради університету. Сьогодні науково-організаційний відділ очолює кандидат технічних наук, старший науковий співробітник підполковник КУРЕНКО Олександр Борисович.
На науково-організаційний відділ покладається методичне, організаційне забезпечення та координація наукової, науково-технічної та науково-педагогічної діяльності у складових:
- перспективне і поточне планування наукової і науково-технічної діяльності в університеті;
- проведення наукових досліджень;
- здійснення наукового супроводження науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, що виконуються сторонніми установами;
- здійснення супроводження нормативних документів з питань застосування військ (сил) Збройних Сил України;
- здійснення наукової і науково-технічної експертизи;
- підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів вищої кваліфікації;
- виконання госпдоговірних робіт та надання платних послуг з наукової і науково-технічної діяльності;
- патентна та винахідницька робота;
- наукова робота курсантів та студентів;
- організація роботи спеціалізованих вчених рад та координація роботи науково-технічної ради університету;
- організація та проведення наукових заходів в університеті та участі у зовнішніх заходах;
- підтримання зв’язків з науковими установами, вищими навчальними закладами та підприємствами промисловості, що проводять дослідження з оборонної тематики.