Факультет зенітних ракетних військ

Начальник факультету

полковник

РЕЗНІЧЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ

 

Факультет зенітних ракетних військ – це один з основних організаційних
і навчально-наукових структурних підрозділів Харківського національного університету Повітряних Сил.
Він є суб’єктом освітньої діяльності в системі військової освіти, який створений з метою отримання громадянами України вищої освіти і задоволення потреб держави у військових фахівцях.

Факультет здійснює підготовку висококваліфікованих офіцерів для зенітних ракетних військ.  Підготовка спеціалістів здійснюється на трьох профілюючих кафедрах:

  •  тактики зенітних ракетних військ;
  • радіоелектронних засобів інформаційного забезпечення і управління зенітними ракетними комплексами та системами зенітних ракетних військ;
  • озброєння зенітних ракетних військ.

З метою формування у курсантів (слухачів) морально-психологічних якостей необхідних для проходження військової служби на офіцерських посадах в Збройних Силах України в факультеті здійснюється освітня діяльність та реалізуються заходи
з питань підготовки за фахом курсантів (слухачів), організації і науково – методичного забезпечення всіх видів навчальних занять, самостійної роботи, практичної підготовки, проведення діагностики результатів навчання, корекції виховання і розвитку курсантів (слухачів), їх атестування та управління якістю навчального процесу.

В факультеті постійно проводяться фундаментальні, пошукові і прикладні дослідження у пріоритетних напрямах науково-технічного прогресу, створення нових зразків озброєння та військової техніки, результати яких широко використовуються при розробках програм розвитку зенітних ракетних військ, військової техніки, впровадженні перспективних і удосконаленні існуючих систем зенітного ракетного озброєння.
Гордістю факультету є відмінники навчання. За  роки незалежності України значна кількість випускників факультету закінчили університет із золотою медаллю, отримали дипломи з відзнакою. В факультеті навчаються стипендіати премій Президента та Верховної Ради України, дипломанти міжнародного форуму «Молодь і техніка у ХХІ сторіччі», призери Всеукраїнської студентської олімпіади.

Курсанти факультету постійно залучаються до проведення тактичних навчань
в бойових з’єднаннях і військових частинах ЗРВ.

Факультет є одним з провідних у складі університету і здійснює якісну підготовку майбутніх захисників неба – офіцерів зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України.