Інженерно-авіаційний факультет

Начальник факультету

кандидат технічних наук, доцент

полковник

ІВАЩУК
БОГДАН МИКОЛАЙОВИЧ

Інженерно-авіаційний факультет Харківського національного університету Повітряних Сил має багату та славетну історію. Факультет починає свою історію з формування Янівської військової школи авіаційних механіків. Офіційно день формування школи був визначений наказом Народного комісара Оборони СРСР – 23 лютого 1941 року. Перед школою була поставлена задача готувати авіаційних механіків літаків СБ та И-16.
 

Факультет є нащадком Харківського вищого військового авіаційного інженерного Червонопрапорного училища та Київського інституту Військово-Повітряних Сил. Він виконує завдання щодо підготовки фахівців тактичного рівня для авіації, на всі типи літальних апаратів, які є на озброєнні у Збройних Силах України та підготовку і перепідготовку іноземних фахівців у відповідності з міжнародними договорами.

Факультет здійснює підготовку фахівців за спеціалізаціями:

  • військові літаки, вертольоти та авіадвигуни;
  • авіаційне озброєння;
  • технології та технологічне обладнання аеропортів;
  • авіаційне обладнання;
  • комплекси повітряної розвідки;
  • радіоелектронне обладнання літаків, вертольотів та ракет.

Факультет готує фахівців тактичного рівня за спеціальністю “Авіаційний транспорт”, “Авіоніка”.

Навчально-матеріальна база обладнана сучасною технікою, яка забезпечує випускникам високий теоретичний, методичний та практичний рівень підготовки.

Сьогодні курсанти та слухачі факультету з гідністю виконують свій військовий обов’язок, служать прикладом у навчанні та військовій дисципліні.

Курсанти інженерно-авіаійного факультету приймають активну участь в опануванні знань та практичних навичок за спеціальностями безпосередньо у військових чатсинах та підрозділах Збройних Сил України.