Кафедра повітряної навігації та бойового управління авіацією

Відтворити відео

Начальник кафедри

полковник

ШЕЙГАС
ОЛЕКСАНДР КОНСТЯНТИНОВИЧ

 

Кафедри факультету

Кафедра є базовим структурним підрозділом льотного факультету, яка здійснює навчальну і методичну діяльність, забезпечує підготовку авіаційних фахівців для ЗС України за спеціальністю “ Бойове застосування та управління діями підрозділів (частин, з’єднань) авіації Повітряних Сил”, за освітніми програмами:

  • навігація та бойове застосування літальних апаратів;
  • бойове управління польотами авіації.

На кафедрі для курсантів обладнано робочі місця з ПЕОМ для доступу до інформаційної системи управління навчанням університету «Moodle». У базу даних системи «Moodle» введені тести, навчальні посібники, навчальні 3D-фільми та навчально-методичні матеріали з усіх дисциплін кафедри. Тести, які є для кожної дисципліни, пройшли апробацію та дозволяють ефективно проводити індивідуальний контроль знань курсантів.

Науково-педагогічні працівники кафедри проводять виховну, навчально-методичну, військово-наукову роботу зі слухачами та курсантами. Весь науково-педагогічний склад має практичний досвід проходження служби у військах.

Сьогодення кафедри

Освітній процес на кафедрі проводиться на високому науково-методичному рівні і відповідає сучасним вимогам до навчального закладу IV рівня акредитації. Проводиться робота по активізації пізнавальної діяльності курсантів при вивченні навчальних дисциплін кафедри. З цією метою використовується 3D-моделювання навчального матеріалу в освітньому процесі. Впроваджена технологія візуального мислення  зі застосуванням інформаційних технологій та покликана покращити засвоєння курсантами теоретичних знань з повітряної навігації.

Для формування та розвитку у курсантів самостійного аналізу та розв’язання проблеми з урахуванням основних експлуатаційних факторів, впроваджена технологія проблемного навчання.

Застосовуються активні методи навчання:

  • метод ділової гри;
  • метод опорних сигналів;
  • активні види лекційних занять: лекція-бесіда, проблемна лекція, лекція-дискусія, лекція-аналіз конкретної ситуації, лекція-консультація.

З метою підвищення практичної складової та покращення опанування навчальних дисциплін збільшено відсоток групових, практичних та лабораторних занять.

Теоретична та практична підготовка курсантів здійснюється згідно оновленої концепції трьохступеневої системи льотної підготовки за навчальними планами та програмами підготовки фахівців освітньо – кваліфікаційного рівня  “Бакалавр”

Кафедра має сучасну комп’ютерну навчально-матеріальну базу. Розгорнуто навчальний командний пункт, що дозволяє особовому складу, який навчається, вдосконалювати військову майстерність, практично відпрацьовувати отриманні знання, проводити командно-штабні військові ігри, а також досліджувати і створювати сучасні інформаційні моделі і тренажери для підготовки курсантів.

Спеціалізація “Навігація та бойове застосування літальних апаратів”

Курсанти-штурмани проходять теоретичне навчання на льотному факультеті. Практичну підготовку, починаючи з 1-го курсу в льотних школах на легкомоторних літаках в якості штурмана – спостерігача, а на 2,3,4 курсах навчання у навчальній авіаційній бригаді де виконують польоти на літаку Ан-26ш.

Вдосконалено тренажерну підготовку курсантів – штурманів шляхом створення на базі кафедри Тренажно – моделюючого комплексу „Віраж – РД (Ш)”. З курсантами проводяться навчальні заняття та тренажерна підготовка з можливістю моделювання управління польотами на будь – якому аеродромі з можливістю виконання польоту з робочого місця штурмана екіпажу літака АН-26;

Після закінчення університету випускники призначаються на посади штурманського складу авіаційних частин.

Спеціалізація “Бойове управління польотами авіації”

Підготовка курсантів здійснюється з використанням комплексного тренажеру з підготовки осіб групи керівництва польотами “Віраж РД”.

На 3 курсі навчання курсанти набувають теоретичних знань та практичних навичок на тренажно – моделюючому комплексі “Віраж РД” та в авіаційних бригадах в якості керівників зони посадки;

На 4 курсі навчання курсанти набувають теоретичних знань та практичних навичок на тренажно – моделюючому комплексі “Віраж РД” та в авіаційних  бригадах в якості офіцерів бойового управління КП та передових авіаційних навідників з виконанням польового виходу на місцевість та виконанням наведень екіпажів літальних апаратів на наземні цілі.

Після закінчення університету випускники призначаються на посади осіб групи керівництва польотами, передових авіаційних навідників групи бойового управління авіацією, на командні пункти та пункти наведення авіації.