Кафедра льотної експлуатації і бойового застосування літаків є провідним навчально-науковим підрозділом льотного факультету, що здійснює теоретичну й тренажерну підготовку до польотів майбутніх військових льотчиків на навчально-тренувальних літаках Л-39 і бойових (транспортних) літаках Ан-26 та теоретичну підготовку на літаках МіГ-29 та Іл-76. 

Кафедра готує фахівців за освітньою програмою “Льотна експлуатація та бойове застосування літаків” спеціальності “Військове управління (за видами Збройних Сил)” у галузі знань “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону” за ступенем вищої освіти “бакалавр”. Основне призначення кафедри – організація, проведення професійно-спеціальної підготовки майбутніх військових льотчиків та льотно-методичне супроводження їх льотної підготовки.

Освітня діяльність кафедри спрямована на формування у майбутніх військових льотчиків знань, вмінь та навичок виконання бойових завдань. Кафедра має сучасну матеріально-технічну базу.

 

Аудиторний фонд кафедри складається зі спеціалізованих класів теоретичної підготовки до польотів на конкретному типі літака та класу льотно-тактичної підготовки, що оснащений авіасимуляторами з використанням окулярів віртуальної реальності літаків Л-39, Ан-26, МіГ-29, Су-27, Су-25, а також зразків авіаційної техніки країн партнерів.

Сучасні авіаційні симулятори літаків, тренажери літака Л-39 і Ан-26 дозволяють сформувати початкові  в пілотуванні літака.

 

З метою формування психофізіологічних професійно важливих бойових якостей курсантів, кафедра здійснює парашутно-десантну підготовку й курс аварійно-рятувальної підготовки з елементами виживання в умовах автономного існування в безлюдній місцевості. 

В процесі теоретичної підготовки до польотів курсанти готуються до відпрацювання техніки пілотування, навігації, бойового застосування. 

Сьогодення кафедри. Освітній процес на кафедрі проводиться на високому науково-методичному рівні і відповідає сучасним вимогам до навчального закладу IV рівня акредитації. Підготовку фахівців льотного профілю здійснюють науково-педагогічні працівники, які мають великий досвід викладацької, науково-дослідної і льотно-інструкторської роботи. Науково-педагогічні працівники кафедри приймали участь у відбитті російської агресії та захисту Харківщині на землі та в повітрі деякі з них мають держані нагороди. Викладання навчальних дисциплін проводять начальники метеорологічної служби, пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби університету. Досвідчений науково-педагогічні склад кафедри дозволяє готувати майбутніх військових льотчиків до виконання бойових задач на високому рівні.

 

Після закінчення навчання випускники отримують військове звання “лейтенант” та призначаються на льотні посади у військових частинах Повітряних Сил ЗС України і направляються за кордон для опанування сучасних зразків авіаційної техніки країн партнерів.