Факультет протиповітряної оборони Сухопутних військ

Начальник факультету

полковник

МЕГЕЛЬБЕЙ
Вячеслав Вікторович

 

НАВЧАЄМО СИЛЬНИХ

 +38 (093) 885-72-35 +38 (067) 258-16-45

Факультет протиповітряної оборони Сухопутних військ – єдиний в Україні навчальний підрозділ, головною метою діяльності якого є якісна підготовка висококваліфікованих військових фахівців для Міністерства оборони України та інших державних військових формувань України, а також підготовка іноземних фахівців за державними угодами.

Основними завданнями Факультету є:

  • провадження на високому рівні освітньої діяльності по здобуттю вищої освіти;
  • організація освітнього процесу; забезпечення умов для оволодіння системою знань;
  • формування особистості шляхом патріотичного, правового, екологічного виховання, утвердження в учасників освітнього процесу моральних цінностей, соціальної активності та відповідальності, здорового способу життя;
  • забезпечення високих етичних норм у стосунках між викладачами і курсантами, атмосфери доброзичливості і взаємної поваги;
  • забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України;
  • перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів.

Факультет здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, статуту Харківського національного університету Повітряних Сил та положення про факультет.

Історія факультету починається з серпня 1992 року, він є продовжувачем славетних традицій по підготовці висококваліфікованих офіцерських кадрів таких вищих військових навчальних закладів, як:

  • Військова академія протиповітряної оборони Сухопутних військ імені Маршала Радянського Союзу О.М. Василевського;
  • Полтавське вище зенітне ракетне командне Червонопрапорне училище імені генерала армії М.Ф. Ватутіна;
  • Київське вище зенітне ракетне інженерне ордена Леніна Червонопрапорне училище імені С.М. Кірова.

З 01.09.2004 року факультет функціонує у складі Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

З моменту створення факультет очолив кандидат військових наук доцент полковник Деменко Микола Петрович.

З 1997 по 2005 р. начальником факультету був учасник бойових дій в Афганістані полковник Онищенко Володимир Миколайович.

З 2005 по 2007 р. – учасник бойових дій у Таджикістані полковник Самоквіт Віталій Іванович.

З 2007 по 2013 р. факультет очолював кандидат військових наук доцент полковник Ворошилов Сергій Вікторович, який має великий практичний досвід служби у військах протиповітряної оборони Сухопутних військ.

Одним з основних чинників, що безпосередньо впливають на якість підготовки військових фахівців та вирішення питань, поставлених перед факультетом, є рівень кваліфікації науково-педагогічних кадрів. На факультеті проходять службу та працюють 12 кандидатів військових та технічних наук, доценти та старші наукові співробітники.

Наукову школу факультету створювали видатні вчені Городнов В.П., Закорюкін В.М., Замятін В.І., Полярус О.В.

Переважна більшість викладачів факультету має великий практичний досвід служби у військах, є офіцери та працівники Збройних Сил України, які виконували інтернаціональний обов’язок у Афганістані, В’єтнамі, Таджикістані, приймали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, приймали участь в антитерористичній операції на сході України.
Велика увага на факультеті приділяється практичній направленості навчання курсантів. Відповідно до вимог замовника та досвіду АТО створена нова система проведення навчальних практик, яка охоплює курсантів с 1 по 5 курс.

Так вже на 1 курсі курсанти вивчають матеріальну частину та бойову роботу на ЗУ-23-2 і проводять практику з бойового застосування. На 2 курсі вивчається матеріальна частина та бойова робота ПЗРК “Ігла” і проводиться практика з бойового застосування ПЗРК.На 3, 4, 5 курсі проводяться практики з бойового застосування зенітних підрозділів, практики з технічної експлуатації зенітного озброєння, військове стажування тощо.

Заняття проходять в аудиторіях, обладнаних усіма зразками озброєння і військової техніки військ ППО Сухопутних військ, що забезпечує випускникам високий теоретичний, методичний та практичний рівень підготовки. Аудиторії обладнані сучасними ПЕОМ з доступом до мережі Internet. Навчально-матеріальна база обладнана сучасною технікою.
Курсанти виконують практичні вправи з водіння бойових машин та автомобілів у навчальних центрах, працюють на бойових зразках озброєння. Курсанти випускних курсів факультету щорічно приймають участь у тактичних навчаннях з бойовою стрільбою підрозділів ППО Сухопутних військ на Державних полігонах, де практично виконують пуски бойових ракет. Результати бойових стрільб курсантів з 2006 по 2008, та з 2009 по 2015 роки отримали високу оцінку Начальника Генерального Штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України та Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

Сьогодні курсанти та слухачі факультету з гідністю виконують свій військовий обов’язок, служать прикладом у навчанні та військовій дисципліні. Взірцями є курсанти, які отримують академічні стипендії Кабінету Міністрів України сержант Прилипко О.В., солдат Сич С.В. Курсанти факультету беруть активну участь військово-науковій роботі, олімпіадах, конкурсах, науково-практичних конференціях, у громадському та спортивному житті університету.

Після закінчення навчання випускники мають наступні пільги та переваги:

  • отримують гарантоване місце служби у Збройних Силах України на посадах командирів зенітних взводів (начальників зенітних ракетних обслуг) та інших посадах;
  • стабільне та достойне грошове забезпечення, яке постійно збільшується, з вислугою років та посадовим підвищенням;
  • грошові премії та винагороди за досягнення у військовій службі;
  • освіта отримана на факультеті дає можливість офіцеру своєчасно отримувати чергові військові звання, у залежності від посади, до військового звання «підполковник» включно без додаткової підготовки;
  • безкоштовне медичне забезпечення під час служби та після звільнення у запас;
  • забезпечення житлом: гуртожитком, службовою чи власною квартирою або грошовою компенсацією за піднайом житла;
  • можливість пільгового виходу на пенсію військовослужбовцями, які відслужили у Збройних Силах України 25 років і більше.